20% zniżki dla nowych Klientów

Austriacka miłość...
Austriacka miłość...

 

Każdy rok to dla nas kolejne wyzwania oraz niespodzianki związane z pracą w branży winiarskiej. Na początku tego roku udało nam się nawiązać współpracę z niesamowitą winnicą Weingut Bannert w Austrii. To była miłość od pierwszego wejrzenia…

 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od doskonałego Cuvee wyprodukowanego z Weissburgundera, Chardonnay oraz Gruner Veltlinera. To wspaniałe Cuvee ukryte jest pod nazwą Syrena. Tak, to właśnie ta nasza warszawska Syrena. Wino powstało na cześć polskiego pracownika, który wiele lat spędził w winnicy Weingut Bannert. Opowiedział właścicielom historię naszej warszawskiej Syrenki, a Ci w podziękowaniu za lata rzetelnej pracy przygotowali dla niego specjalną etykietę, która znalazła się w ofercie winnicy.

 

Wino potężne, doskonale zbilansowane z charakterystyczną mineralnością austriackiej ziemi. 13% alkoholu jak na wino białe to naprawdę dużo, natomiast jego lekkość w kieliszku przy tym stężeniu alkoholu jest niesamowita.

 

Kolejne spotkanie odbyło się w towarzystwie Sauvignon Blanc. Jakże lubiany szczep wśród polskich konsumentów. Dla nas problemem Sauvignon nie pochodzącego z Nowej Zelandii była jego zbyt duża „płytkość” oraz brak aromatów cytrusów, które tak bardzo lubimy stąd w naszej ofercie nie znajdował się ten szczep. Szukaliśmy długo wina, które będzie ze Starego Kontynentu, ale ze złożonością typową dla Nowej Zelandii. Udało się! Sauvignon Blanc od Weingut Bannert ma bogate ciało, jest aromatyczne, orzeźwiające. Jest prawdziwym Sauvignon ale z nutką austriackiego kunsztu, które oczywiście musi się znaleźć w butelce. Polecam Wam ten produkt szczególnie teraz, kiedy dni robią się coraz cieplejsze, a kuchnia jest obfita w świeże, lekkie produkty.

 

To, że austriackie białe wina potrafią być fenomenalne wiemy nie od dziś. Weingut Bannert produkuje również genialne wina czerwone, co zważywszy na klimat w Austrii nie jest proste. W przypadku win czerwonych zakochaliśmy się w Blauer Zweigelt Reserve. Szczep występujący w większości na terenie Austrii i w kilku obszarach Węgier, Czech i Słowacji. Większość austriackich win czerwonych pochodzi właśnie z tego szczepu. Blauer Zweigelt charakteryzuje się wyrazistym posmakiem wiśni i czereśni. Doskonale sprawdzi się w towarzystwie karkówki z grilla lub innych ciężkich dań.

 

Skąd właściwie zachwyt nad tymi produktami? Otóż, odpowiedź znajdziemy patrząc na profil właściciela winnicy i głównego producenta tych win w jednej osobie. Ogromny talent, wielki codzienny wysiłek związany z pracą w winnicy, doskonałe poczucie smaków, skromność, pokora i chęć rozwoju każdego dnia. Taki właśnie jest Manfred Bannert. Prowadzi rodzinną winnice w szóstym, kolejnym pokoleniu. To za jego rządów powstał nowoczesny budynek, w którym znajduje się miejsce do degustacji, sklep, magazyn oraz biuro. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak urokliwe jest to miejsce. Przyjeżdżają do niego okolicznie winiarze na nauki, ale nie potrafią wyprodukować wina nawet choć trochę tak dobrego jak on. Winnica znajduje się ok 50 km od granicy z Czechami, niedaleko miejscowości Znojmo. To tylko 50 km od Czech- kraju który również produkuje wina, ale nie tak dobre…. Zachęcam Was do odwiedzin tej winnicy. Bardzo dobra baza wypadowa na turystykę rowerową jak i degustacje w lokalnych manufakturach.

 

Za każdym razem zanurzając nos w kieliszek wina z Weingut Bannert mam przed oczami pasję z jaką cała rodzina prowadzi ten biznes. To dla nich całe życie. Pielęgnowanie tego mają w DNA, są nauczeni od podstaw ciężkiej pracy popartej gigantycznym doświadczeniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

 

Tej wiosny życzymy Wam, abyście przeżyli takie emocje jak my otwierając każdą kolejną butelkę od naszych Przyjaciół z Austrii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl