Czy warto dekantować wina?

Pewnie wielu słyszało, ale nie każdy wie co kryje się pod tą nazwą. Dekantacja wina to proces powolnego przelewania zawartości z jednego naczynia (w przypadku wina zazwyczaj z butelki) do innego (karafki lub tzw dekantera).

czytaj całość »
Wino do potraw wielkanocnych

Święta Wielkanocne coraz bliżej i wielu z nas już odlicza dni aż na stołach pojawią się te wszystkie wspaniałe potrawy. Ile rodzin, tyle tradycyjnych dań, ale w większości wszyscy zgadzają się, że w te święta rządzą jajka i ich pochodne, żurek, czasem zupa chrzanowa, wzbogacane białą kiełbasą, a na deser oczywiście słodkie ciasta

czytaj całość »
Wybór serów do wina

Często mnie pytacie jak dobierać sery do wina. Można też zadać inaczej pytanie- jakie wina dobierać do serów, bowiem dla wielu z nas to jednak ser jest daniem głównym, a wino miłym dodatkiem.

czytaj całość »
Piękna Ribera del Duero i Bodegas Resalte

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam przybliżyć mój ulubiony region produkujący wina czerwone czyli Ribera del Duero. W obszarze znajdującym się pomiędzy Valladolid a Soria znajduje się 13 536 hektarów winnic, z których produkowane jest 250 000 hektolitrów wina.

czytaj całość »
Wspaniała winnica Domäne Wachau

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam przybliżyć jedną z moich ulubionych winnic- Domäne Wachau. Ci co mnie znają to wiedzą, że przez ostatnich parę lat zajmowałem się turystyką. Widziałem wiele zapierających dech w piersiach miejsc, natomiast ten region Austrii uważam za absolutnie wyjątkowy.

czytaj całość »
Subiektywna analiza trendów winiarskich w Polsce

Zbliża się koniec roku, a więc przychodzi czas podsumowań, analiz oraz wyciągnięcia wniosków z działań, których dokonaliśmy w ostatnich miesiącach. To również dla mnie czas refleksji na temat rynku winiarskiego na przestrzeni lat ze szczególnym uwzględnieniem tego szalonego, nieprzewidywalnego roku 2020.

czytaj całość »
Zaczynamy nową przygodę

Zaczynamy naszą przygodę nie tylko z nowo otwartym sklepem internetowym, ale również z blogiem, na który będę wrzucał moje przemyślenia z obszaru winiarstwa. Będę chciał Wam przybliżyć moją subiektywną opinie na temat testowanych win oraz akcesoriów.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl